Paremkite mus:


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Kaip elgtis sustabdytam policijos


Jei tapote eismo įvykio kaltininku, privalote likti įvykio vietoje, esant reikalui suteikti būtiną pagalbą ir vykdyti visus policijos pareigūnų nurodymus. Tačiau ne visuomet su policininkais mes bendraujame tokiomis aplinkybėmis. Dažniausiai šiems ponams mes įkliūname mažumėlę ignoruodami vieną ar kitą KET įstatymo žodį, kas visgi sukelia gana liūdnas pasekmes. Todėl kai lengvai nusižengiame eismo taisyklėms gali būti naudingos kelios elgesio rekomendacijos. Gal tai padės sutaupyti bent keletą sunkiai uždirbtų litų ir be abejo pilkųjų nervų ląstelių, kurios, sako, nebeatsistato.

Ko geriau nedaryti?

Stabdomi nesistenkite važiuoti kuo toliau, taip priversdami policininką papildomai "paplušėti", kol prieis iki jūsų automobilio. Nepradėkite smulkmeniškai ir piktai kamantinėti "Jūsų pavardė? Laipsnis? Jau komisaras ar dar inspektorius?". Kam be reikalo nervinti žmogų, nuo kurio nuotaikos dalinai priklausys jums skirtos baudos dydis? Negąsdinkite policininko giminėmis, pažįstamu komisaru ar ministerijos pareigūnu - taip nieko neišgąsdinsite, be to policininkas supras, kad jei jis jums parodys atlaidumą, apie tai visvien anksčiau ar vėliau papasakosite savo "įtakingajam globėjui". Nesijauskite prilygintas girtuokliui ar nusikaltėliui - kuo aršiau kaltinsite ir priešinsitės Jūs, tuo nesukalbamesnis bus gerai savo darbą išmanantis policininkas. Juk mes jiems tiek daug suteikiame progų pasimokyti iš mūsų klaidų. Pasverkite kiekvieną žodį, prieš ištardami policininkui.
Sustabdę automobilį, pirmiausia keletą sekundžių skirkite tam, kad įveiktumėte savyje natūraliai stresinėse situacijose kylantį susierzinimą.

Toliau siūlykite keletą taktikų:

"Taip, viršijau greitį. Ką čia kalbėti - kaltas". Ši taktika iš karto atima iš policininko pagrindinį ginklą - gerai paruoštą ir atmintinai žinomą raportavimą ir kaltinamąją išvadą. Jei policininkas visgi spėja perimti iniciatyvą, galima pereiti prie kitos taktikos: "Kolegų - profesionalų svarstymas, kaip būtų geriau". Idėja būtų visiškai panašiai, kaip kadaise su savo vairavimo instruktoriumi aptarti, kaip būtų buvę geriau pasielgti. "Na taip, matyt tokioje situacijoje reikėjo tiesiog ramiai pakentėti iki kitos sankryžos, kai nebegalios greičio apribojimas". Du šios taktikos tikslai: asmeninio policininko palankumo paskatinimas ir pašnekovo pratinimas bendrauti su jumis pritariančiu tonu, o ne prieštaravimų dvasia, tarytum turguje vyksta ginčas dėl kainos.
Kitas kelias - "nustebinti ir sužavėti". Kartais gali padėti tarmiška kalba, pabrėžianti jūsų kilmę iš to paties krašto. Kitu atveju pagelbės atsargus humoras "Na štai, dar vienas pirmadienis - vėl pralekiu pro greitį ribojantį ženklą". Kiekvienu atveju tai turėtų būti Jums pritinkantis pokalbio stilius.

Kiti pasiūlymai:

Jeigu galite pasirinkti, sėskite į priekinę policijos automobilio sėdynę - būsite lygiavertėje pozicijoje, be to geriau matysite policininko išraišką ir stebėsite kūno kalbą. Kai jau sutikote, kad padarėte pažeidimą, pasistenkite pokalbį nuo kaltinimų ir teisinimųsi nukreipti kita linkme, pvz. apie intensyvų gyvenimą, augančias kuro kainas, šlabdribą už lango ir pan. Jei automobilis registruotas įmonės vardu, galite bandyti pradėti kalbą apie darbą, jo specifiką, - galbūt pavyks pastatyti save į lygiavertę poziciją: ir jis ir aš dirbam.
Nebijokite užtęsti pokalbį ir pereiti prie asmeninių temų, būkite nuoširdus ir geras pašnekovas. "Neturiu pinigų" arba "tik tiek turiu pinigų" taktika leis bandyti sumažinti baudos sumą. Įrodykite, jog esate vargšas ir ši bauda jums tiesiog nepakeliama.
Jeigu pažeidimas rimtas, o vairuojate darbo reikalais, galite bandyti "sugraudinti" pareigūną mintimi, jog praradęs teises jūs prarastumėt ir darbą.
"Turiu daug taškų... ir šis bus kritinis" derybų taktika gali pagelbėti nuo papildomo baudos taško, tačiau jei jau  sustabdė "už reikalą", didesnę ar mažesnę baudelę vistik būkite pasiruošę sumokėti.



Pasirinkite apskritį:


www.mandasoft.eu


Autohelp.lt

eliteFOTO.lt - fotografija

 
NDC.lt © 2009 Visos teisės saugomos