Paremkite mus:


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

apsaugok automobilį

Dažniausiai vagiami tie automobiliai, kurių savininkai nepasirūpino net paprasčiausia apsauga. Todėl policija pataria nelaukti, kol automobilį pavogs, o kuo skubiau imtis saugumo priemonių.


Priemonių yra daug ir įvairių

Populiariausios ir paprasčiausios automobilių apsaugos priemonės – tai vairo užraktas, apsaugos ir variklio blokavimo sistemos. Deja, apsisaugoti nuo profesionalių nusikaltėlių šios priemonės nepadės. Dažnai vagiami ne tik prabangūs, bet ir palyginti nebrangūs automobiliai.

Tokie dažniausiai išardomi, vėliau sėkmingai parduodamos jų detalės. Siekiant patikimai apsaugoti automobilį nuo vagysčių, gali būti naudojamos transporto priemonių žymėjimo ir stebėjimo sistemos, dvipusio ryšio apsaugos, imobilizatoriai, mechaninės apsaugos, garso signalizacijos.
Automobilių signalizacijos priemones geriausia patikėti montuoti tik patikrintoms ir patikimoms įmonėms. Nereikėtų priimti nežinomų bendrovių ar asmenų pasiūlymų ir nemontuoti namudinių signalizacijos priemonių. Be to, patartina savo automobilį laikyti saugomoje aikštelėje.

Tikrinkite signalizaciją

Palikdami automobilį, visuomet patikrinkite, ar veikia apsaugos sistema. Jei ši nereaguoja į jūsų siųstuvėlio komandas, reaguoja pavėluotai ar chaotiškai, nepalikite toje vietoje savo automobilio be priežiūros. Jei nakties metu periodiškai suveikia automobilio signalizacija, tačiau patikrinę automobilį nieko įtartino nepastebite, neskubėkite atjungti signalizacijos, manydami, kad tai gedimas – galbūt vagys tiesiog bando jūsų kantrybę. Taip pat nepamirškite apdrausti automobilio nuo vagysčių.

Garažas – ne seifas

Žmonės dažnai būna įsitikinę, kad garaže automobilį palieka kaip tvirtovėje. Be to, garažuose dažnai laikoma pinigų, brangenybių, vaizdo aparatūros, kitų brangių daiktų. Vagys tai greitai sužino. O garažų spynos dažniausia būna paprastos konstrukcijos velkės, durys netvirtos, prie vartų neįrengta bendra signalinė sistema. Taip vagims sudarome visus patogumus, ir jie tuo pasinaudoja. Todėl garažuose reikėtų įsirengti apsaugos signalizacijos sistemas ir prijungti jas prie centrinių apsaugos tarnybų pultų. Net palikdami automobilį savame garaže, spynoje nepalikite užvedimo raktelių, įjunkite apsauginę signalizaciją. Nepamirškite užrakinti paties garažo.

Nepalikite daiktų

Labai dažnai automobiliuose laikoma vertingų daiktų. Patartina net trumpam paliekamą automobilį užrakinti, uždaryti langus bei stoglangį ir įjungti apsauginę signalizaciją. Vagims užtenka pusės minutės durelėms atsirakinti ir grotuvui ar kitiems vertingiems daiktams pasiimti. Gerai, kai automobilis rakinamas elektroniniu raktu, nes tokiam raktui visrakčio neparinksi.

Nepalikite asmeninių, net ir nevertingų daiktų automobilyje. O jeigu paliekate, paslėpkite taip, kad nebūtų akivaizdžiai matyti. Vagis juk nežino, kad jūsų rankinėje ar švarko kišenėje nėra nieko vertingo, todėl gali laužtis į automobilį, tikėdamasis nežinia ko. Patartina policijos įstaigose pažymėti automobilyje esančią muzikinę įrangą. O jeigu ji išimama, tiesiog pasiimkite kartu su savimi.

Jei laikote automobilį kieme, statykite jį gerai apšviestame kiemo plote, arčiau savo buto langų. Paprašykite kaimynų, kad pamatę ką nors įtartinai vaikščiojant apie jūsų automobilį iš karto praneštų jums ar policijai.

Nepasiduokite apgaulei

Pagrindinis nusikaltėlių tikslas – gauti materialinį atlygį už pavogtą automobilį, todėl netekę transporto priemonės galite sulaukti nepažįstamų asmenų skambučių, kurie už automobilio sugrąžinimą gali ko nors reikalauti. Jūsų nelaime pasinaudoję sukčiai įtikinamai kalbėdami bando išvilioti pinigų, taip atsitikus nedelsiant praneškite policijai. Jeigu skambina asmenys, kurie sako, kad pavogė ar turi duomenų apie jūsų automobilio vagystę, įsitikinkite, ar skambinantysis žino smulkmenas apie automobilį, pavyzdžiui išskirtinius mašinos požymius ar joje likusius daiktus. Kad ir kaip įtikinamai, bet nekonkrečiai kalbėtų skambinantysis, neperveskite pinigų į sąskaitas bankuose, nepirkite mobiliojo ryšio papildymo kortelių. Sulaukus bet kokio skambučio ar pasiūlymo, visada praneškite pareigūnui, tiriančiam jūsų automobilio vagystę, arba telefonu 112. Nepriimkite skubotų sprendimų.

Prisidėkite prie tyrimo

Jeigu radote savo automobilį, nelieskite jo, nesėskite į vidų, nelieskite automobilyje esančių daiktų ir nedelsiant praneškite policijai. Atminkite, kad kiekvienas rastas ir užfiksuotas įkaltis gali būti lemiamas tiriant nusikaltimą. Jeigu atsitiko taip, kad automobilis neatsirado, tikėtina, kad jį išardė dalimis ir bando parduoti. Kadangi tik jūs žinote atskirų automobilio detalių požymius, rekomenduotina aplankyti vietas, kur prekiaujama naudotomis dalimis. Atpažinus pagrobto automobilio dalis skubiai praneškite policijai.

Pagal Policijos departamento informaciją parengė VL žurnalistė Virginija Mačėnaitė, „Valstiečių laikraštis“Pasirinkite apskritį:


www.mandasoft.eu


Autohelp.lt

eliteFOTO.lt - fotografija

 
NDC.lt © 2009 Visos teisės saugomos